65th National School Games

Achievement of Gurukul Students in 65th National School Games 2019-20

Girls Participants List

Sr.No Name of the Student Grade Event Category
1 Zara Poria 9 Football Under-17 Girls
2 Malavika Nair 11 Basketball Under-19 Girls
3 Saba Dange 9 Archery Under-17 Girls
4 Jheel Kumar 9 Archery Under-17 Girls
5 Nandita Rajkumar 9 Archery Under-17 Girls
6 Naina Fernandes 7 Athletics Under-14 Girls
7 Prerana Ghuge 9 Athletics Under-17 Girls
8 Sargam Chaturvedi 11 Athletics Under-17 Girls
9 Prisha Agrawal 11 Athletics Under-17 Girls
10 Samarah Johar 11 Athletics Under-17 Girls
11 Lavina Aswani 12 Athletics Under-19 Girls
12 Anushweta M 12 Athletics Under-19 Girls
13 Maitreya Parwekar 11 Athletics Under-19 Girls
14 Shruti Kumar 11 Athletics Under-19 Girls
15 Anshika Deepak Aggarwal 12 Archery Under-19 Girls
16 Jahanvi Amit Agrawal 12 Archery Under-19 Girls
17 Ishita Bansal 11 Archery Under-19 Girls
18 Harshi Dharmendra 10 Volleyball Under-19 Girls
19 Aahana Agarwal 12 Volleyball Under-19 Girls
20 Prisha Manish Agrawal 11 Volleyball Under-19 Girls
21 Uditee Gautamkumar Selarka 10 Volleyball Under-19 Girls
22 Aliyana Aziz Hirani 10 Volleyball Under-19 Girls
23 Kavya Rajeev Jagad 10 Volleyball Under-19 Girls

Boys Participants List

Sr.No Name of the Student Grade Event Category
1 Vikrant Warrier 8 Football Under-14 Boys
2 Jhenil Parmar 12 Volleyball Under-19 Boys
3 Yash Garg 12 Volleyball Under-19 Boys
4 Dhruv Dholakiya 12 Volleyball Under-19 Boys
5 Ruchit Khunt 12 Volleyball Under-19 Boys
6 Niraj Pansuriya 12 Volleyball Under-19 Boys
7 Tushar Bansal 11 Volleyball Under-19 Boys
8 Atharv Kashiba 11 Volleyball Under-19 Boys
9 Bhavya Ukani 10 Volleyball Under-19 Boys
10 Atharv Bhosale 11 Basketball Under-17 Boys
11 Ankur Sagale 10 Archery Under-17 Boys
12 Shivrak Kokate 11 Basketball Under-19 Boys
13 Varun Salvi 12 Basketball Under-19 Boys
14 Yash Motewar 12 Football Under-19 Boys
15 Dhyey Sojitra 12 Football Under-19 Boys
16 Adityaraj Amale 11 Football Under-19 Boys
17 Vedant Magar 11 Athletics Under-17 Boys
18 Smit Dholakiya 9 Volleyball Under-17 Boys
19 Manthan Parwadiya 9 Volleyball Under-17 Boys
20 Neel Jaiswal 10 Volleyball Under-17 Boys
21 Nirmal Jagodana 11 Volleyball Under-17 Boys
22 Pinac Pate 12 Athletics Under-19 Boys
23 Ekam Juneja 12 Athletics Under-19 Boys
24 Devraj Tambe 12 Athletics Under-19 Boys
25 Ekam Juneja 12 Badminton Under-19 Boys
26 Samarth Rochwani 11 Badminton Under-19 Boys
27 Veer A Sitapara 11 Archery Under-19 Boys
28 Lav Mohan Mittal 11 Archery Under-19 Boys
29 Aadi Agrawal 11 Archery Under-19 Boys
30 Shrirang Shrikant Kulkarni 12 Archery Under-19 Boys
31 Ganesh Pathak 12 Cricket Under-19 Boys